BAŞKAN'IN MESAJI

Sevgili AGK’lı Dostlarım,
 
Hepimizin hayatında önemli bir yeri olan, hatta yaşam tarzımıza dönüşen golf sporuna 2001 senesinde başladım. 1999 yılında TGIF adıyla kurulmuş olan kulübümüze de, golf sporuna başladığım 2001 yılında üye oldum.
 
O tarihten bugüne kadar, değişik zamanlarda yönetim kurulu üyeliği, kulüp kaptanlığı ve 2015 yılından beri de  kulüp başkanı olarak kulübümüze hizmet etmekteyim.


 
Çok zorlu iki senenin sonunda üyelerinin,  yani siz sevgili dostlarımın katkılarıyla, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek golf sahası yapmanın haklı gururunu hep birlikte yaşadık. Bu gün Ankara’da handikap verebileceğimiz, turnuva düzenleyebileceğimiz, oyunumuzu geliştirmek için antrenman yapabileceğimiz küçük, ancak oldukça zorlayıcı 9 çukurluk bir sahamız varsa bunda üyelerimizden  Dışişleri Bakanımız Sn. Mevlüt Çavuşoğlu ve Federasyon Başkanımız Sn. Ahmet Ağaoğlu’nun destekleri ve emekleri çok büyüktür.
 
Uyumlu ve işbirliği içinde çalışan çok istekli bir yönetim ekibi kurduk ve her konuyu titizlikle ele alarak kulübümüz için en doğru ve işlevsel olacak şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kurumsal yapıyı sağlamlaştırmayı ana hedefimiz olarak aldık ve bu konuda çok yol kat ettik. Geçtiğimiz yıl sahamızı açmış olsak da daha yapacak çok işimiz var.
 
Kulübümüzde kendimize koyduğumuz diğer hedeflerse, kulüp binamızı büyütmek, range yapmak, sahamızı ıslah etmek ve daha iyi bir kondüsyona getirilmesini sağlamak, su sorununu çözmek, makine parkını ihtiyaçları daha iyi karşılayacak hale getirmek, yeni web sayfası yapmak, üye sayımızı artırmak ve sponsorlukların alınmasıyla gelirlerimizi artırmaktı. Daha iyi saha bina ve işletme kondisyonu gelişimi sayesinde, tabii  ki Ankara’yı temsil edecek daha çok golfçü yetiştirmek, özellikle daha çok kadın ve genç golfçüleri  kulübümüze kazandırmak, Ankara’da Türkiye’deki diğer kulüplerin de katılımlarıyla daha geniş kapsamlı turnuvalar düzenlemek en önemli faaliyetlerimiz olacaktır. Henüz 2016 senesinin sonuna gelmeden hedeflerimizin bir çoğunu gerçekleştirmiş bulunuyoruz.
 
Golf sporuna tutkun ve yeni yeni aramıza katılan tüm Ankara Golf Kulübü üyeleri hep birlikte elele daha nice başarılara imza atacağımızdan hiç kuşkum olmadan, bol golflü, dostlukların pekiştiği, sayımızın gittikçe arttığı günler diliyorum.
 
Saygı ve Sevgilerimle,
AGK Başkan
Mehmet Dora