KAPTAN'IN MESAJI

Değerli Üyelerimiz,
 
Ankara Golf Kulübü Kaptanı olarak, sizlerle birlikte olmaktan çok büyük mutluluk ve onur duyuyorum. Bildiğiniz üzere Kaptanlık görevini 2015 yılında, kulübümüz başkanı Sayın Mehmet Dora’dan devraldım.Ladies Kaptanımız Sayın Gülay Dora ve Senior kaptanımız Sayın Ayhan Bozkurt ile birlikte, kulübümüzü, sevgi, saygı, hoşgörü içerisinde, ileriki nesillere miras bırakabileceğimiz bir kulüp haline getirmek için çaba sarf etmekteyiz.


 
Türkiye’de, belki dünyada örneği olmadığını düşündüğüm bir proje çerçevesinde, tüm kulüp üyelerinin maddi, manevi katkıları ile 9 çukurlu sahamızı yaptık. Her geçen gün eksikliklerimizi hep birlikte tamamlayıp, Kulübümüzü başkente yakışır bir kulüp yapmak için uğraşıyoruz. AGK kısa geçmişine rağmen, bugün tüm golf camiası nezdinde, amatör, minik ve genç sporcularının, golf bilgisi, centilmenliği ve müsabakalardaki başarıları ile saygı duyulan ve örnek gösterilen bir kulüp olmuştur.
 
Çoğu üyemiz gibi, hayatım boyunca çok fazla spor yapmış olmama rağmen, golf sporuna geç başladım. Bunun sıkıntılarını yaşayan birisi olarak,  golf sporunu gelecek nesillere sevdirmek benim için çok önem arz etmektedir.  Özellikle, genç oyuncularımıza çok değer vermekte ve onların gelişimi için yönetim, kaptan, değerli hocalarımız ve ailelerimizle beraber her türlü çabayı göstermekteyiz.
 
Golf ciddi, disiplinli, huzurlu, dingin ama aynı zamanda da,  kendinle rekabetin de içinde olduğu, mutluluk verici bir spordur. Tüm yaşantım boyunca golf sporunun içerisinde olacağımı bilmenin huzuru ile hepinizi sevgi ve saygıyla kucaklarım. 
 
AGK Kaptan
 
Cem Oktay SENEMOĞLU