Değerli Ankara Golf Kulübü Üyeleri,

Sayın Başkanımız Mustafa Bozkurt ve Yönetim Kurulu Üyelerimize, bana duydukları güven ve inançla onurlandırarak AGK Kaptanlığı görevine layık gördükleri, siz sayın üyelerimize de destekleri için çok teşekkür ederim.

Büyük bir aidiyet duyduğum Ankara Golf Kulübü’nün 11 yıllık üyesiyim. Bu sürenin son 6 yılında AGK Kadınlar Kaptanı ve AGK Turnuva Komitesi Üyesi olarak kulübümüzde elimden gelenin, bildiklerimin en iyisiyle canıgönülden görev yaptım. Bu süreçte çok güzel turnuvalar, seyahatler, etkinlikler düzenledik. Ankara Golf Kulübü olarak, tüm milli günlerimizde yüksek katılımlı turnuvalar organize ederek örnek olduk ve o anlamlı günlere olan bağlılığımızı göstererek golfle bir araya geldik.

Kulübümüzün Başkente yakışan bir kulüp olması için aynı gayretle çalışmaya devam edeceğiz. Amacımız, değişik oyun formatlarıyla üyelerimizin keyifle golf oynayacağı, diğer kulüplerle de dostluklarımızı pekiştireceğimiz turnuvalar düzenlemek.

Butik diyebileceğimiz ancak zorlayıcı ve kondisyonu çok iyi bir sahamız var. Her birimizin mümkün olduğunca çok golf oynayacağı ortamı yaratmak için çaba harcarken en önemli hedefimiz Ankara’dan tüm kategorilerde daha çok sayıda, başarılı, etik değerleri yüksek, nerede golf oynarsa oynasın AGK’yı temsil ettiğinin bilincinde, kuralları bilen ve önemseyen, örnek sporcular çıkartmak olacaktır.

2020’de tüm dünyayı sarsan pandemi sebebiyle sahamızda arzu ettiğimiz kadar golf oynayamadık. Türkiye’nin en çok turnuva düzenleyen kulübü iken, geçtiğimiz yıl turnuva sayılarımız çok düştü. İnanıyorum ki; o günleri hızla geride bırakıp yine güzel organizasyonlarda hep beraber olacağız.

Kendimiz için yaptığımız, bizleri bir araya getiren en güzel yatırım olduğunu düşündüğüm golf öyle bir spor ki; geliyor hayatınızın ortasına oturuyor, yaşam tarzınız oluyor. Golf sporuna tutkun tüm üyelerimize AGK’yı dostlukların pekiştiği ikinci evleri gibi hissedecekleri bol golflü günler diliyorum!

İki efsane golf oyuncusunun çok sevdiğim sözleriyle bitirmek istiyorum:

“Golf, egonuzun size yaptırtmak istedikleri, deneyimlerinizin size yap dedikleri ve heyecanınızın yapabilmenize izin verdikleri arasındaki uzlaşmadır.”
Bruce Crampton

“Önemli olan golf sahasında elde edilen başarılar değildir, önemli olan sahadaki nezaket ve dürüstlüktür.” Tiger Woods

Saygı ve Sevgilerimle,
Gülay Dora
AGK Kaptan